Hakkımızda

1983 tarihinde İsmet ACAR tarafından kurulan Acarlar Şirketler Topluluğu, değişik alanlara yayılmış çalışmalarıyla birlikte, ana faaliyet dalı olarak inşaat üzerinde yoğunlaşmıştır. Kurulduğu günden bugüne kadar, kalite hizmet anlayışını gerçekleştirdiği her projede ön planda tutan Acarlar Şirketler Topluluğu, deneyimli kadrosu, genç ve dinamik yapısı ile inşaat sektöründeki güvenilirliğini her geçen gün arttırmakta; konut, eğitim, ticari ve sosyal tesis projeleri ile Türkiye’nin ilklerine imza atmaktadır.


Misyon

Sunduğu ürün ve hizmetler ile onlardan yararlanan insanların daha huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmesine katkıda bulunmak.

Topluluk Değerleri

  • Dürüstlük ve kadir bilirlik
  • Konusunda en iyi olabilmek için samimi ve içten bir şekilde elinden gelenin en iyisini yapmak
  • Hoşgörü ve iyi niyetin hakim olduğu bir takım çalışması
  • Hem profesyonel, hem de kişisel olarak kendini geliştiren bireylerden oluşan öğrenen bir organizasyon olabilmek
  • Yaşam standartını yükseltmek
  • Katılımcı yönetimBaşkanın Mesajı

Güven, sorumluluk ve kalite ekseninde üretim...

Cumhuriyetle birlikte çağdaş ve bağımsız bir ülke olma yolunda yürüyen Türkiye, her alanda yeni yapılanmalar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Acarlar Şirketler Topluluğu olarak, bu değişimde yerimizi güven, sorumluluk ve kalite ekseninde üretim yapan bir topluluk olarak aldık.

Acarlar İnşaat’ı kurarken en büyük hayalim, gelecek nesile miras kalacak, yeni Türkiye’nin simgesi olabilecek konutlar yapmaktı. Bu hayali gerçekleştirmek adına önemli adımlar attık, atmaya devam ediyoruz. İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz projeler, verdiğimiz sözlerin imzası oldu.

Kısa zamanda mühendislik, inşaat, müşavirlik, otomotiv, turizm, ithalat-ihracat, sigorta, güvenlik, temizlik, onarım, havuz ve peyzaj hizmetleri veren 13 şirketle büyüdük ve Acarlar Şirketler Topluluğu’nu kurduk.

Acarlar Sitesi adı altında toplu konut, Atlantis Konutları ve Acarkent adı altında Sarıyer ve Beykoz’da toplam nüfusu 5.000’e ulaşan yeni bir şehirler oluşumu,iş merkezleri, restoran, eğlence ve spor kompleksleri, yazlık siteler ve okulları içeren, şu anki yaklaşık değeri 2 Milyar USD’nin üzerinde olan tesislerin üstyapı, altyapı, peyzaj inşaatlarını tamamladık. Sahip olduğumuz tüm bu deneyimi kamu alanı, belediyeler, TSK, özel sektör ve diğer firmalara aktarmak, uluslar arası alanda adımızı duyurmak en büyük hedeflerimiz.

İnşaat, taahhüt, mühendislik, proje, müşavirlik, emlak, araç gereç, malzeme dış ve iç tedariki konularında, her zaman, her yerde Acarlar Şirketler Topluluğu olarak Türkiye’nin hizmetindeyiz. Her proje ve üretimin her aşamasında yanımda olan ailem ve topluluğun her üyesiyle gurur duyuyor, onlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geleceğe hep birlikte yürüyoruz, yürümeye devam edeceğiz.

Ülkemizin ilerlemesine verdiğimiz önem, duyduğumuz sorumluluk, bizi 2001 yılı vergi rekortmenliğine taşıdı. Aynı sorumluluk ve yurttaşlık bilinciyle, vergilerimizi aksatmadan ödedik.

İsmet ACAR
Acarlar Şirketler Topluluğu
Yönetim Kurulu Başkanı